Vánoční čas oddílu světlušek

Vánoční čas oddílu světlušek

Oddíl světlušek se skládá z dívek ve věku od 6 do 10 let. Scházíme se na oddílových schůzkách a každý měsíc pořádáme jednodenní nebo víkendové akce. V prosinci jsme se rozhodly zaměřit se na vánoční čas a dobré skutky.

dsc_0110-2

Hned první schůzku v měsíci jsme se vydaly do Hospicu v Bohnicích, kde jsme zpříjemnily chladné odpoledne tamním pacientům zpěvem vánočních koled. Naše malé vystoupení trvalo asi 30 minut, zpívaly jsme známé vánoční písně a doprovázely jsme se kytarou a chrastítky. Do repertoáru jsme zařadily i píseň ve svahilštině nazývanou Baba Yetu, kterou se děti naučily už na podzimních prázdninách v říjnu a moc si jí oblíbily.

Další schůzku jsme se vydaly do svíčkárny Rodas v Šestajovicích. Světlušky si zde vyrobily domácí kvalitní voskovky, obarvily si svíčku a mohly si nakoupit různé vánoční dárky. Tímto bychom chtěly zaměstnancům svíčkárny moc poděkovat za milý přístup k dětem a vedoucím!

V pátek 9.12. jsme se vydaly do skautské základny v Dobrušce, kde jsme započaly náš vánoční víkend. V sobotu jsme pekly cukroví, zdobily vánoční perníčky a pouštěly si koledy. Odpoledne jsme pak šly ozdobit stromek přírodninami a v podvečer jsme si u něj zazpívaly koledy. Večeři jsme měly štědrovečerní a poté jsme si rozdaly dárky. Každá světluška dostala jeden náhodný dárek, další dárky si mohly holky věnovat podle toho, jak chtěly. Pod stromečkem se objevilo také 21 hrnečků se jmény dětí a obrázkem naší oddílové světlušky, které holky dostaly od nás vedoucích. Ale i vedoucí nepřišly zkrátka, dostaly totiž od dětí spousty krásných dárků věnovaných přímo od srdce.  V sobotu odpoledne jsme také vyráběly ozdobné vánoční skleničky, které věnujeme lidem, kteří nemohou mít pod stromečkem více dárků. V neděli jsme víkend zakončily naší oblíbenou písní Baba Yetu a vrátily se domů. Na poslední schůzce tohoto roku jsme si ještě pustily vánoční pohádku a popřály si krásné vánoční svátky.

 

Mona Awwadová

Prev Barbora Jelínková: „O ideály jsem zatím nepřišla“
Next Podaná ruka

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment