Vánoční jarmark

Vánoční jarmark

Po mnoha letech se na naši školu 13. 12. 2022 vrátil vánoční jarmark. Jeho příprava byla sice náročná, ale výsledek rozhodně stál za to.

Jarmarku předcházely dlouhé přípravy, do kterých žáci i učitelé, ale také zástupci rodičů vložili všechno své úsilí a síly.

Ranní teploty hluboko pod nulou a nepříliš příznivá předpověď počasí na celý den sice budila obavy v řadách organizátorů, ale když se dopoledne před školou objevily prodejní a výstavní stánky, které nám zapůjčil Úřad městské části Praha 20, nálada se pomalu lepšila.

Úderem 15. hodiny byl jarmark slavnostně zahájen paní ředitelkou PhDr. Ing. Hanou Kindlovou a předsedkyní K-klubu paní Ing. Lenkou Vondráčkovou. Paní ředitelka zažehla Ratibořické světlo, které svou září osvětlovalo nejen jarmareční návštěvníky, ale později také mnohé domovy.

Vůně jehličí adventních věnců a stromečků, perníčků i jablíček, ale také povídání o vánočních tradicích a zpěv koled přilákala ke stánkům návštěvníky z řad rodičů, prarodičů i bývalých žáků školy.

Zazněly vánoční melodie v podání pěveckého sboru Paleček i dětí ze školní družiny, které hosty příjemně naladily a podtrhly tak celou atmosféru této akce.

Prokřehlí účastníci se mohli rozehřát horkým nápojem, proto také v podvečer odcházeli od školy všichni sice unavení, ale spokojení a s melodií vánočních koled na rtech.

                                                                                 Učitelé ZŠ Ratibořická

Prev Dny otevřených dveří v mateřských školách
Next Obnova Nolčova parku