Velikonoční dílny v Mions

Velikonoční dílny v Mions

Také v letošním roce náš Dům dětí a mládeže připravil ve spolupráci s Výborem pro partnerství Úřadu městské části Praha 20 a francouzským Comité de Jumelage Mions Velikonoční dílničky pro děti ze škol Sibuet a Fumeux v partnerském městě ve dnech 19. a 20. 3.

velikonocni-dilny_pedagogove-z-ddm-a-francouzsti-pratele

Vedoucí výtvarného oddělení Hana Volfová připravila pro děti několik dílniček, např. zdobení vajíček voskem nebo mramorovací technikou, papírového zajíčka jako stojánek na ozdobené vajíčko, papírovou ovečku a zápich ve tvaru zajíčka. Se všemi dílničkami pomáhali kromě dalších dvou pedagogů z DDM Jany Jelínkové a Karla Šimečka i naši francouzští kolegové, kteří přidali i svou dílničku s dekorováním vajec i s papírovým tvořením. Děti, kterých bylo více než 200, byly ze všech činností nadšené a odnášely si spoustu krásných dekorací.

Pro děti jsme připravili také dvě nástěnky s fotografiemi a krátkými texty, na kterých jsme představili naše velikonoční zvyky a tradice. Děti zaujaly zejména pomlázky, paní učitelky zjišťovaly recept na mazanec. Během přestávky mezi jednotlivými dílničkami zahrál na kytaru a zazpíval Karel Šimeček několik českých i francouzských písniček. Děti se zaujetím poslouchaly ty české a s radostí se přidávaly k francouzským.

velikonocni-dilnydeti-s-vyrobky

Učitelé jednotlivých tříd tuto akci velmi vítají a vždy nám říkají, jak jsou rádi, že k podobným setkáním dochází. Jak jsou inspirativní pro děti i pro ně a kolik nového se dozví a to nejen o našich velikonočních tradicích a zvycích. I nám tato zkušenost přináší spoustu nových nápadů a podnětů do další práce s dětmi u nás a samozřejmě také spoustu nádherných vzpomínek na chvíle prožité mezi přáteli v partnerském městě Mions.

Zdeňka Horváthová, ředitelka DDM

Prev Velikonoční tvořivé dílny a vynášení Morany
Next Nábor malých fotbalistů