Veselá stodola

V sobotu 29. února jsem se spolu s kolegy zastupiteli naší MČ zúčastnila příjemného sousedského odpoledne na akci „Veselá stodola”.

Dovolte mi využít této příležitosti, abych moc poděkovala spolku Chvalská beseda a všem, kteří se podíleli na přípravě této velmi podařené akce.

Spolek Chvalská beseda, jehož předsedou je pan Jan Brunner, vznikl teprve nedávno a nemohl se lépe uvést. Díky jejich skvělému nápadu, přivést k nám kousek jižní Moravy, ožila nově zrekonstruovaná Chvalská stodola, která se zaplnila do posledního místečka.

Celým odpolednem nás provázely nádherné moravské lidové písně v podání ženského pěveckého sboru Studánka a mužského sboru Mužáci z Březí u Mikulova, za doprovodu cimbálovky Vergariovci z Břeclavi. Nechyběli ani tanečníci v krojích a k dobré náladě přispěla i ochutnávka výborného vína z této moravské lokality. Pevně věřím, že je to začátek nové tradice, a že Chvalská beseda bude i dále pokračovat konáním dalších akcí, které pomáhají sbližovat občany a přinášejí dobrou náladu. Ještě jednou všem organizátorům moc děkuji.

Krásné jarní dny vám přeji.

 

Eva Alexová, místostarostka

Prev INFORMACE K ZÁPISŮM DO MATEŘSKÝCH ŠKOL PRO ŠKOLNÍ ROK 2020/2021
Next UZAVÍRKA PODĚBRADSKÉ