Vraky v Horních Počernicích

Vraky v Horních Počernicích

Vraky starých aut, které jejich nezodpovědní majitelé zanechají tam, kde je právě napadne, trápí mnoho obyvatel Horních Počernic. Problém je ekologický, protože nikdo netuší, v jakém jsou vozy stavu. Navíc se v nich a kolem nich hromadí obrovský nepořádek, občas v nich kdosi přespí a svou potřebu vykonává přímo na chodníku pod okny domů. A jako vrchol všeho – obyvatelé domů tím ztrácejí definitivně prostor pro parkování.

auto-1661009_1920

Zákon v této věci hodně pokulhává. Vraky a jejich majitelé jsou z pohledu zákona nedotknutelní. Tomu sice rozumíme, ale na druhou stranu se v Horních Počernicích nechceme pouze smiřovat s tím, že když někdo nechá auto bez SPZ na dvou gumách a s kapajícím olejem pět let stát na parkovišti u panelového domu, tak máme místo odtahu jeho majitele usilovně hledat!

Zaznamenali jsme v uplynulých měsících, že staré vraky a nepořádek kolem nich vás zlobí v mnoha lokalitách – Lhotská, Mezilesí, Jizbická  a další. Zaměřili jsme se proto na vraky s maximální důsledností a využili všech možností řešení problému. Mnoho nechutných „ozdob“ parkovišť tak zmizelo ještě před koncem roku. Samozřejmě víme, že přibývají další a proto komunikujeme s obyvateli různých míst Horních Počernic, kteří nás na tento nešvar upozorňují.

Prev Seniorská obálka
Next Mistři světa a Vyslankyně dobré vůle