Výměnný pobyt aneb německé studentky u nás

Výměnný pobyt aneb německé studentky u nás

Dne 5. 10. 2017 k nám do Horních Počernic přijely německé studentky na výměnný pobyt. Studentky pochází z bavorského městečka Schweinfurt, což je naše partnerské město. Do výměny se nakonec přihlásilo 13 českých a 13 německých studentů. Na našem gymnáziu to byli žáci z kvint a sext, z německého Gymnázia Olympia-Morata přijela děvčata o rok mladší.

skoly_gymnazium_nemecko

Ve čtvrtek večer jsme si naše přidělené studentky vyzvedli na nádraží Florenc a jeli jsme představit rodiny a ukázat naše domovy. V pátek, pondělí a úterý dopoledne studentky chodily po centru Prahy a spolu s profesory poznávaly její úžasná místa a památky. Odpoledne byl program už na nás. Snažili jsme se vybrat nejkrásnější místa v Praze – parky, vyhlídky, památky, restaurace i kavárny – a připravit dny co nejpestřejší a nejzábavnější. Společně s ostatními studenty jsme navštívili Kampu, Lennonovu zeď, Karlův most, Staroměstské náměstí, Žižkovskou věž, Petřín, Tančící dům a různé výstavy, např. Blanka Matragi v Obecním domě či Nervous trees v Rudolfinu. Víkend jsme měli celý volný, a proto jsme podnikali výlety do vzdálenějších oblastí – Konopiště, Karlštejn, lom Velká Amerika. Rovněž jsme slečny vzali na neonový minigolf, laser games, nákupy v nově otevřeném centru Chodov a také jsme jim ukázali školní párty v Klánovicích.

Myslím, že jsme si se studentkami moc rozuměli a získali jsme spoustu nových přátel, se kterými jsme v neustálém kontaktu. Tato zkušenost nám hodně pomohla v rozvoji našich komunikačních schopností v německém, ale i anglickém jazyce.

Už teď se nám stýská a v květnu se moc těšíme na krásný a jistě skvěle prožitý týden ve Schweinfurtu.

 

Šabatková Pavla, sexta A

Prev SPORTOVNÍ AKTUALITY Z CHODOVICKÉ
Next Listopad v SOŠ