Vzděláváme své vedoucí

Vzděláváme své vedoucí

Středisko Horní Počernice za pomoci skautského okresu Praha 9 během víkendu 17. – 19. 2. uspořádalo čekatelský kurz pro budoucí vedoucí skautských oddílů z Horních Počernic a dalších skautských středisek. Z celkových 33 účastníků byla polovina počernických, ale navštívili nás zájemci ze středisek Újezd nad Lesy, Kostelec nad Černými Lesy, Kosova Hora u Sedlčan, Slaný, Praha 5 a Jablonec nad Nisou.

skauti

Celý čekatelský kurz má několik částí. První večerní setkání proběhlo již druhý den v novém roce, kdy byl účastníkům zadán projekt a představeny dlouhodobé úkoly. Únorový víkend byl přednáškami velmi nabitý – účastníci se mohli dozvědět informace z oblasti skautské výchovné metody, plánování, hospodaření, bezpečnosti, myšlenkových základů skautingu nebo psychologie a pedagogiky (práce s věkovou skupinou dětí). Sobotní večer provázela velká hra o historii skautingu. Účastníci kurzu ale neseděli celý den zavření v krásné a prostorné pronajaté klubovně v Hradci Králové, mezi programy je čekaly akční a zábavné hry pro odreagování.

Během měsíce března proběhne jedno večerní setkání, kde budou dvě přednášky – právo a organizace ve skautském hnutí. Závěrečný víkend, který proběhne 7. – 9. 4., bude především plný zkoušení a ověřování kompetencí potřebných pro udělení čekatelské kvalifikace. Účastníci ale budou mít ještě další přednášky – čeká je zdravověda, komunikace s oddílem, rodiči i širokou veřejností nebo práce se skupinou či příjemná atmosféra v oddíle se skupinou dětí. Ti, kteří úspěšně splní všechny podmínky, čeká v neděli předávání čekatelského dekretu. A vzápětí i nový start do vedení našich oddílů.

 

Za skauty Mona Awwadová

Prev "Na medaile nečekejte na gauči," vzkazuje mistryně světa Martina Ptáčková
Next Ženy ženám

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment