Vzpomínka na Cestu labyrintem

Vzpomínka na Cestu labyrintem

„Uč se, dítko, moudrým býti,“ je jedno z hesel J. A. Komenského v jeho slavné učebnici Orbis pictus neboli Svět v obrazech. Takové povzbuzení se do začátku školního roku hodí, že?

Ale hodí se i na začátek prázdnin (a vlastně po celý život, vždyť i v dospělosti jsme dítka Boží – a právě myšlenky Učitele národů se staly inspirací pro příměstský tábor Cesta labyrintem, který proběhl od 29. 6. do 2. 7. 2021. Tábor pro 19 dětí pořádala Evangelická církev metodistická na zahradě fary v Horních Počernicích na Křovinově náměstí a přilehlém okolí. Vydali jsme se společně na dobrodružnou cestu labyrintem tohoto světa spolu s Amosem, Mámením a všudypřítomným Všudybudem. Na našich výpravách nás čekaly všemožné (i bizarní) úkoly, překážky a výzvy. Nejvíc jsme zabloudili na celodenním výletě do zábavního parku Mirakulum v nedalekých Milovicích. Táborem se také prolínala výstava „Komenský v komiksu“ poskytnutá Národním pedagogickým muzeem a knihovnou J. A. Komenského v Praze. Na závěr putování nás potěšilo páteční divadelní představení fenomenálního showmana Víti Marčíka „Labyrint světa“, které bylo otevřeno pro širokou počernickou veřejnost zdarma.

Šťastně jsme všichni doputovali a poznali ráj srdce, byl to báječný start letošních prázdnin a snad nám chuť poprat se s výzvami světa (jak nás to naučil Amos) vydrží i přes celý školní rok.

A v létě se zase těšíme na další tábor!

Prev ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA
Next Vzhůru na karate