Xaverov se těší na jaro

Xaverov se těší na jaro

Naše dospělé a mládežnické týmy se pilně připravovaly v domácích podmínkách na naší umělé trávě a v tělocvičnách v Horních Počernicích a blízkém okolí. Mohli jsme udržovat potřebnou kvalitu tréninkového procesu a věříme, že všechny naše týmy jsou dobře připraveny na jarní část sezóny.

Náš klub se stabilizuje, zvládli jsme i nelehkou současnou ekonomickou situaci. Chceme i nadále pokračovat v klidném sportovním rozvoji naší mládeže, vychovávat si hráče pro dospělý fotbal z vlastních zdrojů a postupně mít vyšší ambice i v této kategorii. Snažíme se proto u našich mládežnických týmů budovat vztah ke klubu, záleží nám na jejich výchově. Pro náš klub je důležité vychovat nejen kvalitní sportovce, ale hlavně hráče a osobnosti s dobrým charakterem.

V A týmu chceme navázat na další zapojování mladých hráčů, našich odchovanců a samozřejmě budeme chtít hlavně potěšit naše fanoušky nejen výsledky, ale i předvedenou hrou. V zimní přípravě se dařilo se střídavým úspěchem, ale trenér Marek Ladomerský věří, že tým se dobře připravil a bude brzy stoupat tabulkou a mladí hráči si budou vážit šance hrát za Xaverov. Taktéž budeme chtít i v jarní části bojovat o postup s naším rezervním týmem, kde se opět bude potkávat velká zkušenost a doufejme zdravé a dravé mládí.

Naši nejzkušenější borci Gentlemani tradičně ladili formu každé pondělí. Na jaře budou bojovat opět o vítězství v 1. lize Gentlemanů. Budou chtít navázat na skvělou loňskou sezónu, kterou zakončili 2. místem na MČR Veteránů. Přejeme všem hlavně pevné zdraví a obdivujeme jejich neutuchající chuť do fotbalu.

Velkou radost našemu klubu dělá mládež, která se stále rozvíjí a úspěšně si vede ve svých soutěžích. Nejen výsledky, ale hlavně i předváděné výkony a pochopitelně i adekvátní přirozený rozvoj jsou pro nás důkazem, že jdeme správným směrem. V současné době naše týmy staršího, mladšího dorostu a starších žáků hrají nejvyšší pražskou soutěž. Hráči jsou ve výběrech Prahy, kde úspěšně reprezentují náš klub. V soutěžích hrajeme většinou s ročníkově mladšími hráči, takže jsou to týmy s velkou perspektivou a jsme zvědaví na jejich jarní výkony. Mladší žáci, ročník 2010 a 2011 po loňském postupu hrají ligu mladších žáků. Oba ročníky se v soutěži drží statečně a jejich trenéři se těší na jarní část, kde očekávají další progres svých hráčů. Naše přípravkové ročníky se těší na nejvyšší soutěž Elite a na jarní zápasy se zvučnými ligovými týmy.

Závěrem patří poděkování všem našim hráčům, trenérům, rodičům a partnerům, bez kterých bychom nebyli tam, kde jsme dnes.

Těšíme se na jarní fotbalové zážitky.

David Lukeš, předseda klubu

Prev První závody nejmladších gymnastek mimo Prahu
Next Starší žáci uspěli na turnaji v Polsku