Xaverov stále roste a řeší budoucnost

Xaverov stále roste a řeší budoucnost

V létě většina mládežnických týmů odjela na soustředění. Kategorie přípravek a mladších žáků vyrazila na tradiční soustředění do Horního Bradla, starší žáci vyrazili poprvé do Heřmanic v Podještědí a mladší dorost svůj tréninkový kemp podruhé absolvoval v Milevsku. Trenéři připravili pro svoje svěřence pestrý tréninkový program, v rámci soustředění jednotlivé kategorie sehrály i přípravná utkaní. Co bylo nejdůležitější, trenéři a jejich týmy hlavně utužili svoje kolektivy a všichni se těšili na novou sezónu. Starší dorost, který postoupil do přeboru, zůstal v Praze a připravoval se v domácích podmínkách na Xaverově, stejně tak A tým dospělých, který zapojil do kádru řadu nových mladých tváří.

Nábor Šikulů

Na začátku září proběhl tradičně nábor nových xaverovských Šikulů, tentokrát ročníku 2015 a mladších. K našemu úžasu se dostavilo kolem 50 dětí a řada dalších se přihlásila později. Z toho důvodu jsme založili Pohybovou školičku pro nejmenší, tedy pro ročník 2016 a 2017. Tím se zcela naplnila klubová pyramida, v současné době od nejmenších až po tým Gentlemanů čítá 354 aktivních členů.

Turnaj mládeže

V průběhu září a října se naše kategorie U8 až U13 zúčastnily celorepublikového Turnaje mládeže, kde si vedly nadmíru úspěšně a postoupily přes 1. a 2. kolo do závěrečných kvalifikací. Bohužel tam už ani jeden tým nedosáhl na postupové místo a tak celorepublikové finále na jaře bude tentokrát bez naší účasti. I tak to bereme jako velký úspěch.

Vítězní Gentlemani

V rámci mistrovských soutěží naši nejzkušenější Gentlemani, hráči nad 45 let, suverénně soutěž vyhráli a těšíme se na jejich jarní jízdu. V mládežnických soutěžích naše přípravkové kategorie opět hrají nejvyšší soutěž a měří svoje síly i s ligovými týmy. Mladší žáci hrají tři soutěže, v přeboru jsou dokonce na 1. Místě, a to je také velký úspěch. Starší žáci hrají dvě soutěže a oba týmy aspirují na postup do vyšších soutěží, první tým do přeboru, stejně tak se vede mladšímu dorostu, který také bojuje o postup do nejvyšší pražské soutěže. Starší dorost v přeboru figuruje na 6. místě a doufáme, že si svoje umístění udrží. Naše A mužstvo se postupně během sezóny zvedalo a všichni pevně věříme, že v jarní části budou tabulkou stoupat do klidného středu, kde bychom je rádi viděli.

O pohár starosty

  1. listopadu se na Xaverově konal turnaj mladších žáků O pohár starosty pod záštitou městské části. Turnaj se povedl. Aktéři měli náležitý servis, sportovní úroveň splnila očekávání a bylo se na co koukat.

Vzdělávání trenérů

V rámci rozvoje našeho klubu jsme finančně podpořili i vzdělávání našich trenérů. V průběhu podzimní části a na začátku nového roku se zapojili do studií náležitých licencí a všichni je úspěšně absolvovali. Jsme nesmírně rádi, že mají chuť se vzdělávat a pomáhat posouvat náš klub i v tomto směru. Celkem se zúčastnilo 16 trenérů. Mezi nimi nyní máme i dvě kvalifikované trenérky. Vzdělávání se daří, zdraví a jeho zabezpečení se nám také povedlo zlepšit a díky finanční podpoře firem Veolia a PPL se nám podařilo zakoupit defibrilátor. Přesto pevně doufáme, že jeho využití bude výjimečné.

Brankářská akademie

Dalším významným krokem ze sportovního hlediska se stalo navázání spolupráce s brankářskou akademií Jaromíra Blažka, bývalého brankáře reprezentace a Sparty Praha. O naše kluky je náležitě postaráno a věříme, že se budou zlepšovat a posouvat svojí výkonnost.

Turnaj Tipsport

Na začátku roku se na Xaverově tradičně pořádal zimní turnaj Tipsport. K vidění byly opět týmy 1. a 2. ligy. Jmenovitě Bohemians, Jablonec, Sparta Praha, Dukla Praha. Turnaj měl patřičnou diváckou kulisu i za dodržení vládních nařízení. O diváky bylo náležitě postaráno a zápasy byly i v přímých přenosech O2 televize.

Místo pro trénink     

Klub roste, děti do našeho klubu rády přichází, a to nás těší. Zároveň je to pro nás závazek a tlak na to, abychom všem vytvořili adekvátní podmínky pro trénink, což není úplně jednoduché, protože areál v Horních Počernicích nám nepatří a jsme v něm pouze v dlouhodobém nájmu s jedním hřištěm s umělým povrchem a čtyřmi šatnami. Některé tréninky proto absolvujeme mimo Horní Počernice, abychom mohli adekvátně trénovat. Spolupracujeme s areálem v Jirnech, kde máme kvalitní zázemí a podmínky pro trénink. V zimním období využíváme pět tělocvičen v Horních Počernicích, dvě na Černém Mostě a jednu v Kyjích, abychom neslevili z našich nároků. Pevně doufáme, že se situace zlepší a naše budoucnost bude v tomto ohledu příznivější a budeme mít větší perspektivu i v rámci Horních Počernic.

David Lukeš, šéftrenér

 

 

 

Prev Historie Horních Počernic psaná dnes
Next CNG PLNICÍ STANICE V AREÁLU P3 PARK HORNÍ POČERNICE