Xaverov v době pandemie

Xaverov v době pandemie

Tipsport liga 2021

Od začátku ledna proběhl na Xaverově další ročník zimního turnaje Tipsport ligy. Dvě skupiny se odehrály na Xaverově, třetí skupina na Slovensku. Na Xaverově se turnaje zúčastnily profesionální týmy, jmenovitě Hradec Králové, Dukla Praha, Chrudim, Varnsdorf, Ústí nad Labem, Táborsko, Sparta, Slavia. Turnaj proběhl za dodržení hygienických opatření a bohužel bez diváků. Letošní ročník si s turnajem zahrálo i počasí a často nejtěžším úkolem bylo odklízení sněhové nadílky, což se podařilo i díky spolupráci s MČ Praha 20. Řada zápasů byla i v přímém přenosu TV Nova Sport. Celkovým vítězem turnaje se stal Spartak Trnava.

Covid orientační běh

V rámci distančního tréninku byl na leden přichystán orientační běh v Xaverovském háji. Stačilo si udělat čas, vytisknout mapu, stáhnout aplikaci v mobilním telefonu a už jen vyběhnout a najít všechny kontroly v lese v časovém limitu.

https://www.scxaverov.cz/xaverov-covid-orientacni-beh/

 

Lesní kvíz

Další možností byl Lesní kvíz – připravený ročníkem 2010, opět v Xaverovském háji. Tentokrát spojený se znalostí pravidel fotbalu a klubu SC Xaverov. Procházkou či během, každý si mohl vybrat.

https://www.scxaverov.cz/lesni-fotbalovy-kviz-leden-2021/

 

Únorové online tréninky

V únoru v rámci distančního tréninku byly a jsou i dále připraveny pro kluky online tréninky. Program byl pestrý, zaměřený pro všechny věkové kategorie a zároveň i pro rodiče, aby se i oni v této současné situaci mohli odreagovat a udělat něco pro svoje zdraví.

https://www.scxaverov.cz/xaverovsky-online-tyden/

 

Kopeme za Bobra

Naši malí počerničtí fotbalisté se rozhodli pomáhat. V rámci distančního tréninku, kdy se nemohou sportovci osobně setkávat, jsme vymysleli projekt, jak se naše děti zapojí na pomoc počernickým restauracím a zdravotníkům. Držíme všem palce.

https://www.scxaverov.cz/kopeme-za-zdravotniky-a-za-bobra/

Výstava na Chvalském zámku

Výstava u příležitosti 100 let fotbalu v Horních Počernicích byla bohužel kvůli epidemiologickým opatřením pozastavena, můžete tedy alespoň zhlédnout její virtuální podobu. Doufejme, že vám trochu zpříjemní současné nelehké období.

https://www.youtube.com/watch?v=sSHJpEPsvcE&ab_channel=nattcali

 

Snažíme se udržovat klub a hlavně mládež v pohybové aktivitě v rámci vládních nařízení. Situace není jednoduchá a už se těšíme, až budeme moci vyběhnout na hřiště na Xaverově.

Jako klub se i nadále rozrůstáme, což nás velmi těší, na druhou stranu v areálu nejsme sami a tak podmínky pro trénink jsou někdy stísněné a musíme hledat i jiné tréninkové plochy, abychom mohli s dětmi trénovat. Doufejme, že mládež nám bude dělat i nadále radost a budeme pro ně mít adekvátní podmínky i do budoucna.

 

Vše najdete na našich webových stránkách a dalších sociálních sítích.

 

Přejeme všem pevné zdraví a brzy se snad už uvidíme na Xaverově na hřišti.

 

David Lukeš, šéftrenér

 

Prev PRÁZDNINOVÉ DOUČOVACÍ AKTIVITY – LETNÍ DOUČOVACÍ ŠKOLIČKA NA ZŠ STOLIŇSKÁ
Next INFORMACE Z NAŠICH ŠKOL