Za Jardou Měšťanem

Za Jardou Měšťanem

Pro nás smrtelníky nepochopitelným řízením osudu nám odešel náš spoluhráč, muzikant, cyklista, tanečník a hlavně dobrý a veselý kamarád

Jarda Měšťan.

Rádi bychom na těchto stránkách krátce zavzpomínali, kým Jarda Měšťan, pro všechny co ho znali ze sportu i mimo něj, byl.

Členem naší hornopočernické party kolem Sokola byl Jarda od nepaměti, určitě od školních let. Byl totiž rodilý Počerničák, na což byl náležitě hrdý.

Byl členem volejbalového oddílu, který má v Horních Počernicích dlouhou tradici. Volejbalová družstva žen a mužů nás úspěšně reprezentovala dříve v krajských a později v pražských soutěžích. Ještě do nedávna závodně za oddíl hrál i  Jarda.

S nadšením se zúčastňoval nejen vlastního sportu, ale také všech činností, které s tím souvisely. Jeho účast na budování současných sportovišť Sokola, jak vlastní tělocvičny, tak venkovních hřišť a v neposlední řadě i nezapomenutelného střediska v Bečkově, byla vždy samozřejmostí.

Nemálo také pomáhal při výchově mladých adeptů sportu, včetně svých potomků.

Spolu s manželkou Helenou byli základem naší party volejbalových veteránů, ve které bude nyní  nenahraditelně chybět.

V poslední době pro nás organizoval krásné cyklistické výlety po Čechách i Moravě, z nichž jsme se vždy vraceli nadšeni.

Navždy nás budou provázet nezapomenutelné chvíle při jeho kytaře s úžasným repertoárem písní. Svým úsměvem a smyslem pro humor přispíval vždycky a všude k dobré náladě.

S jeho přispěním se obnovily dnes populární sokolské plesy. Přátelská setkání sportovců i nesportovců, která se nemohla obejít bez sokolské hymny, kterou Jarda vždy na zahájení předzpívával.

Logickým vyústěním jeho aktivního sportovního a společenského života bylo zvolení do předsednictva Sokola.

To všechno stíhal při svém náročném povolání na železnici, kde se postupně vypracoval až na experta, který mezi svými kolegy, jako uznání, získal přezdívku

„táta Pendolin“.

Ve svých letech byl ještě plný síly. Hrál volejbal, jezdil na kole a chodil po horách.

Zůstává tady mezi námi stopa sportovce tělem i duší, dobrého člověka a kamaráda.

A musíme vzít na vědomí, že to prázdné místo, které po Jardovi Měšťanovi na hřišti i mimo něj zůstává, se nedá zaplnit.

Tak na Jardu Měšťana vzpomíná

oddíl volejbalových seniorů TJ Sokol Horní Počernice

Prev Přijímací zkoušky na vysoké školy ve školním roce 2021/2022
Next SOUTĚŽ O NEJHEZČÍHO SNĚHULÁKA