Začátek nové tradice

Začátek nové tradice

“Liebe neue Schülerinnen und Schüler, Gäste aus Tschechien. Wir wollen euch hertztlich willkomen in userem Olympia-Morata-Gymnasium in Schweinfurt.”

Těmito slovy nás přivítal pan profesor Holger Wörtman na našem partnerském gymnáziu v Bavorsku.

skoly_gymnazium

Do Německa jsme plni obav, ale zároveň i očekávání, přijeli v pátek 12. května. Na nádraží si nás vyzvedly naše “nové” rodiny, které se o nás staraly po celý týden.

Víkend jsme strávili jen v rodinných kruzích, rodiny nás přijaly mezi sebe a zajistily nám různorodý program. Někteří z nás jeli na výlet do okolních měst, jiní do zábavního parku.

Školní den vždy začal dopolední návštěvou výuky, pokračoval obědem ve školní menze, po němž následoval odpolední program.

Tento program byl velmi pestrý a různorodý – bowling, přivítání panem starostou na schweinfurtské radnici, prohlídka města, výlet podél Mohanu…

Náš pobyt okořenil celodenní výlet do krásného historického městečka Bamberg, kde nám po návštěvě pamětihodností zbyl čas i na nákupy a posezení v kavárně.

Večery po společném programu jsme trávili opět s našimi rodinami, a to většinou večeří a příjemným povídáním.

Než jsme se nadáli, náš pobyt byl u konce. V pátek 19. května jsme se ráno rozloučili s rodinami, dopoledne pak s našimi německými kamarády a vyrazili zpět domů.

Tento výměnný pobyt nám přinesl spoustu nových zážitků, kamarádů a v každém případě nás zdokonalil v německém jazyce.

Byla to pro nás skvělá zkušenost, za kterou jsme velmi vděčni našim paním profesorkám německého jazyka a tímto bychom jim chtěli poděkovat.

Johanka Bruothová a Hedvika Nová, sexta A

Prev Čtvrtý ročník májového cupu
Next Vyhlášení nálezu zvířete