Začátek roku v SOŠ

Začátek roku v SOŠ

Ústavní právo zblízka

 

Součástí učebního plánu práva v prvním ročníku oborů právní administrativa, provoz diplomatických služeb a řízení lidských zdrojů je ústavní právo. Aby si studenti tuto část učiva lépe osvojili, navštěvují každý rok všechny třídy Poslaneckou sněmovnu Parlamentu ČR. Během exkurze se dozvědí mnohé podrobnosti o historii parlamentarismu v Československu i v ČR a prohlédnou si zajímavé sněmovní prostory.

Druhou část programu pak vyplní cesta na Hradčany a návštěva expozice Příběh Pražského hradu.

 

skoly_sos_prvaci-na-hrade

Workshop a návštěva CNC

 

V posledním lednovém týdnu si studenti oboru mediální komunikace zpestřili výuku nejprve návštěvou Czech News Center a těsně před pololetními prázdninami aktivní účastí na workshopu Animace a pixilace v CineStaru na Černém Mostě.

V CNC jsme měli jedinečnou příležitost navštívit několik redakcí deníků, týdeníků i internetových médií. V úvodní přednášce se studenti detailně seznámili s tím, kdo všechno se podílí na vydávání periodik, zejména deníků, a jak vypadá denní program celé redakce.

Na předprázdninovém workshopu se pak účastníci dozvěděli něco málo o tom, co je animace a pixilace, a pak už si sami pod vedením lektorek z FAMU během hodiny a půl vyzkoušeli práci s programem, který umožňuje všemožné triky.

 

skoly_sos_cnc

Úspěchy sportovní i jiné

 

Leden byl pro nás dalším obdobím, kdy naši studenti dokázali, že se jim daří nejen ve studiu, ale i na poli soutěžním. Eliška Hluštíková obsadila v obvodním kole Olympiády z českého jazyka třetí místo, a zajistila si tak postup do kola krajského. První náhradnicí je díky čtvrtému místu Barbora Gabrišová.

Velmi úspěšné byly naše florbalistky, které zvítězily na turnaji středních škol. Poprvé jsme se také zúčastnili Poháru pražských středních škol v plavání, kde jsme letos zatím především sbírali zkušenosti.

 

Petra Bergmannová, učitelka SOŠ

Prev Biatlon bez běžek
Next Zdravá svačinka hrou