Zájezd do Nizozemska

Zájezd do Nizozemska

Studenti našeho gymnázia měli možnost zúčastnit se šestidenního zájezdu do Nizozemska.

Nejprve jsme se zastavili v Amsterodamu, kde jsme si prohlédli náměstí Dam, Národní památník obětem 2. sv. války či plovoucí květinový trh. Následovalo nově rekonstruované muzeum a brusírna diamantů. Odpoledne nás čekala plavba lodí po grachtech, odkud byl vidět i dům Anny Frankové.

Další den jsme začali prohlídkou Rotterdamu, moderního města pyšnícího se svými mrakodrapy. Navštívili jsme věž Euromast, odkud si každý z nás odnesl nezapomenutelný zážitek díky nádherným panoramatickým výhledům. Odpoledne nás autobus převezl do městečka Delft, kde nás čekala prohlídka historického centra, zejména chrámu Oude Kerk a budovy radnice.

V neděli jsme se podívali do královského městečka Den Haag. Během prohlídky jsme navštívili centrum vládní moci Binnenhof a galerii malířství Mauritshuis. Pak jsme se zastavili v jeho městské části – Scheveningen. Odpoledne jsme dorazili do největší květinové zahrady Evropy ve městě Keukenhof.

Poslední den se uskutečnil výlet do největšího skanzenu v celém Beneluxu. Tato rekonstruovaná historická vesnice má množství domků a stánků, kde jsme si mohli nakoupit suvenýry. Také zde byly větrné mlýny, které obklopují řeku Zaan. Potěšila nás prohlídka sýrárny a ukázka výroby dřeváků. Na závěr jsme se zastavili ve městě Naarden a navštívili pomník J. A. Komenského.

Jiří Bruna, kvarta B

Prev Informace z radnice
Next Květnová výzva 2023