Září v SOŠ

Září v SOŠ

Jak učit pro 21. století

SOŠ pro administrativu Evropské unie se zapojila do mezinárodního projektu ve strategickém partnerství škol v rámci programu Erasmus+ „Odborné vzdělávání ve 21. století“. Hlavním cílem projektu je vytvoření patnácti výukových modulů pro žáky i učitele, které budou respektovat požadavky zaměstnavatelů v ekonomice a administrativě ve 21. století.

Na tříletém projektu spolupracujeme s odbornými školami z Německa, Finska, Nizozemí a Velké Británie. Již na prvním pracovním setkání, které se uskutečnilo v polovině září v nizozemském Oss, bylo zřejmé, že jednoznačným přínosem projektu budou nejen samotné výstupy, ale především kontakty a sdílení zkušeností mezi učiteli a managementy zapojených škol.

Další setkání se uskuteční v prosinci letošního roku a jeho hostitelem bude naše škola. Věříme, že se ponese ve stejném pracovním, konstruktivním a především přátelském duchu, jak tomu bylo i v Oss.

skoly_soszihle-adaptacni-kurz

Adaptovali jsme prváky

Tradiční adaptační kurz pro nově nastupující studenty se i letos uskutečnil v prvním zářijovém týdnu v Žihli. Kurzu se zúčastnilo téměř 220 žáků prvních ročníků, kteří si během pěti dnů vyzkoušeli aktivity zaměřené na vytvoření pozitivních vazeb v nových kolektivech, získali podrobné informace o průběhu studia i o tom, kdo všechno je připraven jim pomoci v případě jakýchkoli nesnází. Počasí nám opět přálo, a tak se důležitou součástí kurzu staly i aktivity sportovní. Všichni jsme si kurz pěkně užili a naplněni optimismem vyrazili do všedních dní školního roku.

skoly_sosucastnici-projektu

Vyjíždíme i na východ

Během desetidenního zájezdu navštívily více než tři desítky studentů s pedagogickým doprovodem zajímavá místa v Litvě, včetně hlavního města Vilniusu, lotyšskou Rigu a její pamětihodnosti, ale hlavním cílem byl ruský Petrohrad. Během tří dnů si účastníci prohlédli všechny nejdůležitější památky tohoto historického města – Petropavlovskou pevnost, Carskoje Selo, Jekatěrinský palác se známou Jantarovou komnatou, Ermitáž a samozřejmě také honosné letní sídlo ruských carů Petrodvorec.

Studenti absolvovali autobusem více než 4000 kilometrů a zjistili, že zajímavá místa mohou najít nejen na západ nebo jih od našich hranic. Všichni se totiž vrátili opravdu nadšení.

 

Petra Bergmannová, učitelka SOŠ

 

Prev Oznámení o přerušení dodávky elektřiny
Next Oznámení o přerušení dodávky elektřiny