Zátah cizinecké policie na ubytovny v Horních Počernicích inicioval úřad

Zátah cizinecké policie na ubytovny v Horních Počernicích inicioval úřad

Včera v ranních hodinách proběhl utajený zásah cizinecké policie v ubytovnách na území Horních Počernic. Policie při něm zajistila čtyři osoby a spolu s úředníky místní radnice kontrolovala stav ubytoven a povolení k jejich provozu.

„Včerejší akce byla zaměřená na kontrolu cizinců. Při zásahu jsme se dostali do všech vytipovaných a předem monitorovaných prostor. V ubytovnách jsme zajistili čtyři osoby omezené na osobní svobodě,” uvedl velitel zásahu. Součástí zásahu byla i požární kontrola týmem hasičů a také městské policie, která prováděla kontrolu věcí a zvláště majitelů nalezených jízdních kol. Ztracená ani zcizená kola však neobjevila.

O utajené akci věděli do posledního momentu jen tři lidé vč. starostky městské části. Ani úředníci z místního živnostenského a stavebního odboru netušili, proč mají být nazítří v šest hodin ráno před budovou úřadu. „Měli jsme indicie na pohyb nelegálních pracovníků z místních ubytoven, kterých stojí v Horních Počernicích hned několik. Proto jsem kontaktovala odbor cizinecké police Praha s žádostí o spolupráci,” řekla starostka Prahy 20, Hana Moravcová. „My jsme zásah využili k prověření, zda ubytovatelé plní své povinnosti ze zákona o poskytování ubytování, pohybu cizinců a také z pohledu stavebního zákona. Některé prostory bych na první pohled za bezpečné rozhodně nepovažovala,” dodala Hana Moravcová.

Majitele a provozovatele ubytoven nyní předvolá živnostenský a stavební úřad městské části Prahy 20 k další kontrole dokladů jejich činnosti a technickému stavu budov. V hledáčku policie a místního úřadu ubytovny v Horních Počernicích zůstávají i nadále. „Chtěla bych Policii ČR poděkovat za jejich profesionalitu a spolupráci s námi,” řekla Hana Moravcová.

Prev Rekonstrukce Stodoly na Tvrzi
Next Mobilní sběr nebezpečného odpadu: 2. října