Závěr roku v Chodovické

Závěr roku v Chodovické

Od 1. 9. 2017 je naše škola realizátorem projektu “FZŠ dotace”, spolufinancovaného EU. Díky tomu probíhá na naší škole bezplatné doučování z českého jazyka, matematiky a anglického jazyka pro žáky ohrožené školním neúspěchem. Doučování pomohlo řadě žáků zlepšit školní výsledky, případně zvládnout přijímací zkoušky na střední školy. Doučování je přizpůsobené i potřebám žáků-cizinců s odlišným mateřským jazykem. Skupina dětí z Mongolska, Vietnamu a z Ukrajiny se jedenkrát týdně věnuje výuce čtení, výslovnosti, psaní a porozumění českému textu. Ve škole pracuje i Čtenářský klub a Klub logiky a deskových her, které přispívají k rozvoji čtenářské a matematické gramotnosti přihlášených dětí.

skoly_fzschodovicka2

Ve středu 18. dubna se žáci 1. stupně zúčastnili 5. ročníku soutěže o Štafetový pohár atletického svazu. Závodilo se ve štafetovém běhu na 8 x 100 m a 8 x 200 metrů. Závodu se zúčastnilo 14 pražských škol. Naši běžci vybojovali krásné 2. místo a postoupili tak do krajského kola. Oslavy Dne Země na konci měsíce dubna se nemohly vyhnout ani naší škole. Žáci 1. stupně si v souvislosti s tímto dnem v pátek 27. dubna ověřovali své znalosti a dovednosti z oblasti environmentální výchovy na jednotlivých stanovištích v rámci projektového dne. Na naší škole se uskutečnil již 21. ročník McDonald’s Cupu. Tým mladších žáků opět zazářil. V dramatickém klání potřebovali kluci vyhrát poslední zápas o 11 branek. A to se jim opravdu podařilo. Postoupili do kvalifikace o krajské kolo, ve kterém o týden později zvítězili a postoupili do finále Prahy. Tam se probojovalo jen osm nejlepších pražských škol. Po urputném boji hoši obsadili krásné 6. místo. Jeden z členů našeho týmu byl vyhlášen nejlepším střelcem turnaje s neuvěřitelnými dvanácti góly! Ve čtvrtek 10. května myslely děti ve školní družině na své maminky. Blížil se totiž Svátek matek. V odpoledních hodinách na školní zahradě zasadily do vlastnoručně ozdobených květináčů kytičku pro svou maminku. Druhý stupeň vyrazil v pátek 11. května na sportovní výlet k Příbrami. Na žáky čekala hala plná záludných úkolů, překážek, sportovních výzev TEPFAKTORU. Pětičlenné skupiny se tři hodiny snažily projít 20 místností, aby se jim odemkly ty bonusové, které poskytly indicie k pokladu. V autobuse cestou zpět bylo znát, že do toho děti daly opravdu všechno. V úterý 15. května se ve sportovním areálu FZŠ Chodovická konalo obvodní kolo turnaje ve vybíjené pro žáky 4. a 5. tříd. Děvčata obsadila 2. místo. Klukům se podařilo o dvě vybití vyhrát turnaj a postoupit do krajského kola.

skoly_fzschodovicka_ovov

Vrcholy celoročního snažení našich sportovců

Ve středu 16. května proběhlo krajské kolo OVOV – už tradičně byl náš tým nejlepší a čeká ho v září republikové finále. Těšíme se a držíme palce.                                                                            Úspěšný byl i pátek 18. května, zejména pro mladší žákyně, které suverénně ovládly krajské finále turnaje ve stolním tenise a staly se mistryněmi Prahy.                                                                          V pondělí 11. června se zástupci našich pedagogů a žáků zúčastnili slavnostního vyhlášení výsledků celoročního boje 175 pražských škol o Pohár primátorky hlavního města Prahy. Už tradičně je naše škola mezi prvními šesti školami, jejichž zástupci jsou v červnu zváni na Staroměstskou radnici, aby převzali ocenění svého celoročního snažení v oblasti sportu. K naší velké radosti jsme obhájili loňské umístění a stříbrný pohár je opět náš. Velké díky patří všem žákům a učitelům, kteří k tomuto skvělému výsledku přispěli.

Další velkou radost přinesl Sazka olympijský víceboj. Celý školní rok žáci naší školy plnili jeho všestranné disciplíny. Letos pomohli i ti nejmladší sportovci z prvního stupně. Všech 8 disciplín splnilo celkem 73 % zapojených žáků. Jako nečekaný bonus se naše škola dostala do slosování o finanční prostředky na sportovní vybavení. Z šesti set škol, které splnily podmínky soutěže, bylo losováno třicet pět vítězných a FZŠ Chodovická je mezi nimi. Naši žáci a učitelé se ve čtvrtek 14. června zúčastnili slavnostního vyhlášení a předání cen v Divadle Metro. Už teď se těšíme na příští rok se Sazka olympijským vícebojem.

 

 

Prev FOTOREPORTÁŽ SeberTO!
Next Jen 30 % počernických řidičů má dobrý zrak