Zavírání Vánoc

Zavírání Vánoc
Umožní-li to aktuální opatření a také vlídné počasí, uskuteční se tradiční Zavírání Vánoc spojené s tříkrálovým průvodem letos opět netradičně ve venkovních prostorách na Chvalské tvrzi poblíž vánočního stromu.
Letošní novinkou bude živý betlém i s koledníky. Ve 14 a v 15,30 hodin můžete společně se třemi králi spatřit na krátký čas betlémskou rodinu s koledníky a vyslechnout letošní tříkrálové pozdravení (cca 30 minut). Během odpoledne vám tedy nabídneme program královské návštěvy v Betlémě hned dvakrát, abyste si mohli vybrat svůj čas a akce proběhla důstojně a bezpečně bez velkého shlukování lidí. Po celé odpoledne od 13 do 17 hodin budou navíc součástí betléma i živá zvířátka, kasička tříkrálové sbírky* a na zahřátí i teplé nápoje a drobné občerstvení ve stánkovém prodeji.
Na zámku lze po celý den využít poslední příležitost k návštěvě vánočních výstav i expozice fotografií Václava Havla, které v devadesátých letech nafotil počernický fotograf Miloš Fikejz.
* Podobně jako každý rok proběhne i v naší městské části Tříkrálová sbírka na podporu sociálních projektů pořádaná Charitou ČR. Část peněz vybraných v naší obci v Horních Počernicích zůstane a podpoří místní desetiletou holčičku upoutanou na invalidní vozík příspěvkem na kompenzační pomůcky.
Prev NOVOROČNÍ BĚH
Next Vánoční stromky do popelnice nepatří