Zažít město jinak – víkend pro Horní Počernice

Zažít město jinak – víkend pro Horní Počernice

Do skvělé akce Zažít město jinak – víkend pro Horní Počernice, která probíhala na několika místech v Horních Počernicích a pořádal ji Mumraj, měla možnost se zapojit i Divizna.

Připravili jsme Sousedské slavnosti u kapličky ve Svépravicích. Setkání s počernickými sousedy a atmosféra slavností byly moc příjemné. Dovolte nám proto, abychom za Diviznu všem poděkovaly.

Především Rodinnému a komunitnímu centru Mumraj a jeho úžasné ředitelce Hance Holé za několikaměsíční přípravu a koordinaci. Dále si obrovský dík zaslouží všichni, kdo svým vystoupením přispěli k tomu, že se nám u kapličky líbilo. Překrásně zazpívala počernická zpěvačka a písničkářka Majda Moudrá. Dobrovolnice Divizny Terka Česká připravila se svými studenty úžasný květinový stánek, který byl trvale v obležení. Ve vedlejším stánku další studenti Střední odborné školy gastronomie a podnikání z Prahy 9, kde jako ředitelka působí Ing. Zdeňka Matoušová, nabízeli produkty oboru řezník a cukrář. Dobroty neměly chybu. Za pár desítek minut prodávající hlásili, že je vyprodáno!

Sbor dobrovolných hasičů Praha Chvaly pod vedením svého starosty Petra Růžičky připravil pro děti akční program, který přiblížil hlavní oblasti jejich náročné práce a malí návštěvníci byli nadšení!  Stejně tak, jako z možnosti vyzkoušet si základy sebeobrany s mistry světa v bojových sportech Martinou a Josefem Ptáčkovými. Školka Kostička zase nabídla zázemí své krásné zahrady a pro mrňata zdejší paní učitelky připravily sportovní hry.

Poděkování si za pomoc a podporu kromě všech výše uvedených zaslouží i kolega zastupitel Petr Růžička, za krásné fotky Emilie Moláčková, za pravidelnou podporu dodávkou elektřiny rodiny Růthových a Kryšpínových a velký dík patří i pracovníkům Odboru místního hospodářství ÚMČ Praha 20 pod vedením Vojtěcha Šimáčka, kteří Víkend pro Horní Počernice výborně připravili a zajistili. Dík patří i dárci, který si nepřál být jmenován, ale pro děti přivezl přímo na místo zdarma krabice plné mandarinek, banánů a sušenek.

Ke kapličce přišel s rodinou i známý herec Michal Novotný. Vyfotil se s námi, naše děti z Divizny si s ním ještě nadšeně pořizovaly vlastní fotky. Michal ukázal, že je nejen skvělý soused, ale i dobrý člověk. Setkání u kapličky opět potvrdilo, že svět lidí s mentálním postižením a lidí zdravých není jiný. Pokud chceme, může být stejně krásný.

 

Za dobrovolníky Divizny: Alena Štrobová a Bety Cibochová

 

Foto: Emilie Moláčková

 

 

Prev Hudba bez hranic
Next Testování bez bariér