Zdravá svačinka hrou

Zdravá svačinka hrou

          Pod záštitou Magistrátu hlavního města Prahy je v letošním školním roce ve všech městských částech ve vybraných mateřských školách pořádán program Zdravá svačinka hrou. Tak i naši mateřskou školu, konkrétně třídu Dráček, navštívil 18. ledna tým odborníků pod vedením referentky stravování Odboru školství a mládeže Magistrátu hl. města Prahy Ilony Kumžákové – Richterové.

skoly_ms_chodovicka_zdrava-svacinka5

Už při příchodu dětí do MŠ se začaly chystat stoly, mixéry, potřebné suroviny a nejrůznější nádobí. Dětem byly rozdány zástěrky a kuchařské čepice a pod vedením kuchaře Alberta se pustily do výroby zdravých pomazánek.  Pracovaly samostatně podle pokynů u stolečků ve třech skupinách. Hotovou pomazánku namazaly na kolečka nakrájených rohlíků a takto zhotovené jednohubky donesly ochutnat kamarádům k ostatním stolečkům a přítomným dospělým. Se svým kuchařským uměním se pochlubily i v sousedních třídách naší mateřské školy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Potom následovalo druhé kolo. Celkem tedy děti zhotovily šest pomazánek – hráškovou, brokolicovou, špenátovou, paprikovou a dvě sladké – cizrnovou a dýňovou. Nám, dospělým, nejvíc chutnala špenátová pomazánka (byla s brynzou) a dětem sladká cizrnová, měla zvláštní, oříškovou příchuť. Kuchař Albert měl pro děti připravenou i písničku o zelenině a její pohybové ztvárnění, hádanky a vyprávění.

skoly_ms_chodovicka_zdrava-svacinka3

Výchova k samostatnosti a zdravému životnímu stylu patří k hlavním cílům předškolní výchovy. A k tomu akce přispěla. To, že děti práce bavila a užily si netradiční zábavu, hodnotím také kladně. Při loučení organizátoři dětem rozdali vytištěné recepty pro maminky, talířky na svačinky, omalovánky a kuchařské čepice. Závěrem bych ráda poděkovala za možnost se akce zúčastnit.

skoly_ms_chodovicka_zdrava-svacinka

Hana Nováková, učitelka z třídy Dráček

MŠ Chodovická

Prev Začátek roku v SOŠ
Next Sára Tkadlecová: Olympiáda je mým snem už od dětství