Ženy ženám

Ženy ženám

Tak bych nazvala dívčí soboty v Horních Počernicích. Nápad se zrodil u Hanky Novákové (manželky našeho faráře), která si pro nás připravuje program a jednou za půl roku se sejdeme v kruhu dámském a podělíme se o to, co nám Bůh přinesl do života, poslechneme si slovo na dané téma a užijeme si spoustu zábavy. Ačkoliv jsme se sešly teprve podruhé, věřím, že ne naposledy. Kdo by si nepřál strávit čas obklopený lidmi, se kterými může sdílet své strasti a radosti?

vystrizek

Poslední téma bylo „Ženská krása“ se slovem na biblickou knihu Ester. Krásný příběh o odvážné ženě, která se pro záchranu svého lidu neváhala vydat na cestu možné smrti. Její víra, trpělivost a pokora nechť nám jsou vzorem. A protože Ester byla neskutečně krásná, mluvilo se i o naší kráse. Přiznejme si, že dnes se velice přikládá váha na vzhled a dost dívek trpí depresemi a dalšími nemocemi v touze získat nereálnou podobu. Chtějí vypadat jinak, než jak byly stvořeny. A tak jsme se mohly navzájem povzbudit a ocenit své přednosti, doplnit si poznatky z oblasti nejen biblické, ale i praktické.

A co se mě na tomto čase líbí? Je krásné, když nejsme jedni druhým lhostejní. Ve světě kolem nás jsou si ženy dost často konkurentkami. Častokrát si neumíme poradit, povzbudit se a pochopit. Proto mi tak vlévá pokoj do srdce fakt, že jsem našla tolik dívek a žen, kterým není jedno, co prožívá ta druhá a jenž mají touhu pomoci a povzbudit se navzájem. A to je právě tím podstatným.

Někdy bereme církev jako to, co nás pojí s Bohem a sbor jako místo plné lidí, kde mám pár přátel a známé. Jenže takto strávený čas mi ukázal, že církev, sbor, kam každou neděli jdu, je nejen místem, kde mě očekává Pán Ježíš, ale je to i moje rodina. Jednotliví členové, kteří žijí zajímavé životy, kteří mají své problémy a kteří potřebují vyslechnout, jen tak pohovořit či si prostě přejí milý úsměv. Co nás stojí se jen zeptat, jak se druhému daří? Tyhle víkendy mi nepřinesly jen spoustu krásných zážitků, ale i otevřely cestu k ostatním dívkám, které třeba jinak nenašly odvahu je sdílet. Měla jsem možnost poznat, jak kouzelné bytosti tyto ženy jsou a kolik se toho v nich skrývá. Často sedíme jeden vedle druhého a ani nevíme, jaký poklad vedle nás přebývá. A proto tento čas mám tak ráda a vřele ho doporučuji každému. Ať ženám či mužům. Jsme rodina a ta se stará o každého člena. Tak buďme spolu a starejme se.

Veronika Vlasáková, členka farnosti ECM Horní Počernice

Farnost Evangelické církve metodistické v Horních Počernicích

Křovinovo nám. 12/18, Praha 9

farář Richard Novák, tel.: 775 941 105, horni.pocernice@umc.cz

Program v březnu 2017

Pravidelné bohoslužby každou neděli od 9.30 hodin.

– 1. neděle v měsíci vysluhování sv. Večeře Páně (chléb a víno).

– 16. 3. čtvrtek: Večer chval (nástroje s sebou).

– Každé úterý od 18.00 h.: setkání mládeže.

– Při nedělní bohoslužbě hlídání dětí zajištěno.

– Rozhovory s kazatelem jsou možné po telefonické domluvě.

Svatby – křty – pohřby.

Prev Vzděláváme své vedoucí
Next Revitalizace Biologického rybníka a Svépravického potoka

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment