Žijeme s nadějí. Pomoc lidem zasaženým rakovinou

Žijeme s nadějí. Pomoc lidem zasaženým rakovinou

Jít po boku s lidmi zasaženými rakovinou. Právě to je smyslem nového programu Žijeme s nadějí, který nabízí komunitní centrum Life Center v Horních Počernicích. Jde o osobní pomoc lidem, kteří onemocněli touto nemocí, ale i jejich blízkým.

neziskovky_zijeme-s-nadeji

„Mnoho lidí se cítí osaměle. Drží se stranou a nechtějí o své nemoci mluvit. Naším cílem je dát jim jak naději a povzbuzení, tak i nabídnout praktickou pomoc,“ říká ředitelka Life Center Ulrike Lillard.

Vzpomíná na svou zkušenost z nemocnice v Tulse ve Spojených státech. „Naděje a podpora tam na mě doslova vyzařovaly, když jsem vešla dovnitř. V tu chvíli jsem si uvědomila, jak je to důležité pro lidi, kteří bojují s rakovinou. Proto bychom rádi něco takového přinesli i sem,“ říká.

Tým dobrovolníků má 13 členů, kteří mluví česky, anglicky, španělsky, německy a rusky. Všichni prošli vzdělávacím programem vypracovaným Centry léčby rakoviny ve Spojených státech/Our Journey of Hope. Někteří z nich mají zkušenost s tímto onemocněním v rodině, další mezi přáteli.

Po domluvě dobrovolníci přijdou k vám domů, vyslechnou vás a povzbudí, vyrazí s vámi na procházku, anebo vám třeba dojdou na nákup. Pomoc je zcela zdarma. Každou třetí neděli v měsíci od 15.30 hodin jsou pak v komunitním centru podpůrná setkání s pohoštěním. Přijít mohou i rodinní příslušníci, pro které je onemocnění blízkých taky velmi náročné.

„Chtěli bychom tím dát prostor pro vzájemné sdílení. Někdy pozveme speciálního hosta, aby nám vyprávěl svůj vlastní příběh. Jindy bude inspirací hudba. To nejdůležitější je být spolu a prožít příjemné odpoledne,“ vysvětluje ředitelka Ulrike Lillard.

Adresa komunitního centra je: Hrdoňovická 18, Horní Počernice. Kontaktovat dobrovolníky můžete na čísle: 737 837 291 nebo na e-mailu: info@lifecenter.cz.

Jana Bačová, The Life Center

 

Prev Linka EDA slaví 4 roky od založení, pomoc u ní našlo na 2 500 rodin nevidomých dětí
Next Krásné léto plné zážitků