Zimní lyžařské dny na Benecku

Zimní lyžařské dny na Benecku

V době od 15. 1. do 21. 1. 2017 se žáci všech tříd sedmého ročníku zúčastnili lyžařského výcvikového kurzu ve Ski areálu krkonošského Benecka. Do nové zimní sezóny jsme vstoupili se vším dobrým z let předchozích, a proto jsme se také vrátili na ověřené místo a nechali se ubytovat v objektu horského hotelu Diana. V posledních letech bývají plánované lyžařské kurzy spojeny s  nedostatkem sněhu. Letos nás všechny zima radostně ohromila. Při našem příjezdu hustě sněžilo, foukal silný vítr a teploměr ukazoval mínusové teploty pod 10 °C. Někteří členové výpravy byli chladnou zimou nemile zaskočeni, přesto jim na tváři nechyběl spokojený úsměv. Byli jsme zkrátka rádi, že jsme na horách, a že do hor konečně dorazila ta pravá, nefalšovaná zima.

zimni1

Žáci byli rozděleni do tří družstev, od začátečníků až po zkušené lyžaře. Začátečníkům Ski areál nabídl optimální podmínky mírných cvičných svahů a pro ty obratnější byly připraveny dokonale upravené svahy různé obtížnosti. Děti téměř denně absolvovaly na sjezdovce dopolední a odpolední program pod vedením lyžařských instruktorů. Večery patřily zábavě, společenským hrám i odborným přednáškám. O adrenalin nebyla nouze. Silné mrazy, modré nebe, čerstvě napadaný sníh, vyrovnanost, klid, ale i úsilí, námaha, snaha i únava – to vše jsme si po celou dobu pobytu bezmezně užili. Prožili jsme zde jedinečné chvíle, které nám všem zůstanou dlouho v paměti.

Všem chlapcům a dívkám náleží pochvala za dobré chování a příjemnou atmosféru, kterou si mezi sebou vytvořili. Stejně tak jim náleží i chvála za jejich lyžařské výkony, elán a suverenitu. Pevně věřím, že své dovednosti na lyžích zúročí a budou je i nadále rozvíjet.

Mně samotnému nezbývá než poděkovat všem zúčastněným pedagogům a instruktorům za perfektně odvedenou práci. Bez jejich obětavosti, trpělivosti a nadšení by bylo značně těžké výcvik uskutečnit. Jednoduše všem těm, kteří mají nemalý podíl na kvalitě a důležitosti našich kurzů.

Všichni se už nyní těšíme na lyže příští rok!

Děkuji vám všem!

Petr Měšťan, učitel

Prev Příští týden bude omezena možnost vyřízení agendy hrobových míst
Next Postupujeme do finále

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment