Září v DDM

Září v DDM

 

Říjnové dílničky

I v říjnu nás čeká několik dílniček, na které se můžete těšit! Jednou z nich je Korálková dílna, kde si budete moci vytvořit šitý náramek. Naučíte se spojovat korálky cihlovým stehem, který potom zakončíte speciální koncovkou. Dílnička bude probíhat 8. 10. od 14.00 do 18.00 hodin, tak si to poznamenejte do kalendářů a přijďte!

Další dílnička, která nás čeká v tomto měsíci, je Tiffany dílna. I zde si budete moci vytvořit nějaký šperk, tentokrát za pomoci techniky Tiffany. Jedná se o techniku, jejímž principem je skládání a spojování skla do vzorů. Tato dílnička bude probíhat 22. 10. od 14.00 do 17.00 hodin, tak na ni nezapomeňte!

Těšíme se na vás!

Akce v DDM

Mezi naše nejoblíbenější akce bezpochyby patří nocovaní, proto jsme pro vás připravili i tento rok Halloweenské nocování. Děti se mohou těšit na tajuplný večer plný her, noční průvod či malování na obličej. Samozřejmě nebude chybět ani dlabání dýní a soutěž o tu nejhezčí. Nocování bude předcházet další oblíbená akce, a to Dýňování, kde si budete moci dýni vydlabat podle svých představ. Dýně a nástroje budou zajištěny, takže si s sebou nemusíte nosit své. A kdy se můžete na tyto akce těšit? Dýňování bude probíhat 21. 10. od 16.00 do 17.00 hodin a na to bude navazovat Halloweenské nocování, které bude začínat v 17.30 a končit 22. 10. v 9.00 hodin. Na obě akce se můžete přihlásit prostřednictvím našich webových stránek: ddm-hp.cz. Doufáme, že se už těšíte stejně jako my!

Florbal

Aktuálně u nás probíhá nábor nových členů do našeho florbalového týmu! Jedná se o ročníky 2014–2015, Florbal – přípravka elévové + kondice. Zároveň jsme do konce tohoto října otevřeli třetí trénink pro lepší a efektivnější přípravu na novou sezónu a zápasy. Jestli i ty chceš nahlédnou do světa florbalu a vyzkoušet si florbalový trénink, tak neváhej a přijď!

Taneční oddělení

Taneční oddělení rozjelo letošní nabídku kroužků ve velkém, takže se u nás můžete setkat se všemi možnými styly tance. Z těch vám již známých, se opět můžeme vidět na lekcích Street dance, které se dále rozdělují podle konkrétního zaměření. Některé se soustředí pouze na základy, jiné jsou již pro pokročilejší tanečníky, u kterých je primárním cílem rozvinout improvizační stránku. Pro nefandy tohoto pouličního stylu máme připravené kroužky Mažoretky, Zumba a nově také Step a Jazz dance. Pro nejmenší jsou tradičně připraveny kroužky Barbie, Hrátky s písničkou či Klubíčko, na kterých se setkáváme i společně s rodiči. Novinkou pro letošní rok je kroužek Minidisco, které má u dětí rozvinout rytmické cítění tou nejzábavnější formou. Během roku se můžete těšit na příležitostné taneční workshopy, jejichž inspirace pochází až z dalekého Karibiku. Dancehall je jamajský taneční styl, který se vyvinul z původní reggae hudby a společně s příchodem éry Hip hopu (USA) v 70. letech utvořil základy pro tento ojedinělý taneční styl. Zajímavostí je, že většina lidí si myslí, že Dancehall je primárně ženský taneční styl, ale není tomu tak. Jak v minulosti, tak v současné době má tento styl (ať po taneční či hudební stránce) daleko více mužského zastoupení.

IT oddělení

V nabídce kroužků najdete i spoustu těch, které se zaměřují na informační technologie. Jedním z nich je kroužek Tvorba počítačových her. Jak lze odvodit z názvu, děti vytváří 2D hry pomocí moderních technologií v prostředí Gamemaker. Samotná tvorba počítačových her je poměrně složitá a komplexní záležitost, která mimo jiné napomáhá rozvíjet algoritmické myšlení. Pokud byste měli zájem, můžete si některé z her, které děti vytvořily na kroužku, prohlédnout na webu: ddm-hp.cz/prace-ucastniku. Zaujalo tě to a rád by sis také vyzkoušel vytvořit vlastní hru? V tom případě je tento kroužek tou pravou volbou.

Prev PERFEKTNĚ NEDOKONALÍ
Next Dračí lodě