Zlaté srdce pro Petra Heriana

Zlaté srdce pro Petra Heriana

Minulý měsíc předala Zuzana Baudyšová, ředitelka Nadace Naše dítě, ocenění Zlaté srdce Petru Herianovi, zakladateli a předsedovi představenstva společnosti NEWTON Media, a.s. Toto ocenění získal za více než dvacetiletou pomoc, kterou pro Nadaci vykonával.

SAMSUNG CSC

Na začátku bych vám chtěla pogratulovat k získání Zlatého srdce.

Moc děkuji.

Jak si toho ocenění vážíte?

Pro mě to bylo velké překvapení, které jsem nečekal a vůbec mě nenapadlo, že bych nějaké ocenění mohl dostat. Od Nadace Naše dítě jsem byl pozván na večeři pro sponzory a podporovatele a to, že bude součástí i předávání cen, jsem opravdu nevěděl. Vlastně jsme tam ani původně neměli dorazit, jelikož se tento termín křížil s jinou akcí, ale nakonec jsme se rozhodli tam jet.

Kdy jste začal s Nadací Naše dítě spolupracovat?

To bylo zajímavé, byli jsme tehdy začínající firma, myslím, že jsme fungovali  tak rok, možná dva. V kanceláři nás bylo pár, naše firma teprve začínala, nevydělávala, všichni jsme pracovali za neadekvátní odměny. Když nás ředitelka nadace Zuzana Baudyšová oslovila s tím, že by od nás chtěla monitorovat tisk, tak jsem se na schůzku připravoval, stanovil obchodní podmínky, vymyslel, jakou bych mohl dát slevu z našich služeb. Když mi však začala paní Baudyšová vyprávět, co dělají a jak pomáhají dětem v nouzi, bylo rozhodnuto, že od takových lidí si nemůžeme vzít ani korunu a naopak je budeme podporovat v jejich činnosti. A tak před dvaceti lety začala naše spolupráce.

Vaše pomoc směřuje jen Nadaci Naše dítě nebo i jinam?

Od té doby pomáháme desítkám až stovkám nadací v Čechách, které dostávají naše služby zdarma. Spolupráce s Nadací Naše dítě byla vlastně takové otevření dveří pro spolupráci s  dalšími.

Které nadace tedy podporujete?

Z těch větších bych řekl , že asi skoro všechny, ať už je to Centrum Paraple, Konto Bariéry, SOS vesničky, Lékaři bez hranic, Pomozte dětem, , Nadace rozvoje občanské společnosti,  Celé Česko čte dětem, Cesta Domů atd. Hlavní podpora je v našich službách, případně dalších aktivitách, finanční podpoře …

Máte i svůj Nadační fond Šance, který působí zde v Horních Počernicích. Komu pomocí fondu pomáháte?

Tento fond je primárně určen pro občany Horních Počernic, kteří potřebují finančně podpořit. Jedná se například o vícečetné rodiny, sociálně slabší nebo seniory.

Dokážete říci, kolika lidem jste již dokázali pomoci?

Bodou to desítky především dětí a dospívající.  Fond vznikl v roce 2010 s myšlenkou, že do něj budeme vkládat peníze, které získáme na pozici místostarosty a starostky.. Dnes se prostředky získávají různým způsobem, přispívají i další občané a podnikatelé z Horních Počernic. K dnešnímu dni  jsme potřebným lidem poskytli 425 tisíc korun.

Je nějaký příběh z těch, kterým jste pomohli, jenž vám utkvěl v paměti?

Velkou radost nám udělal student, který od nás dostal notebook a teď se nám pochlubil maturitním vysvědčením s vyznamenáním. Výhodou Nadace Šance je její působnost v Horních Počernicích. Často obdarované někdo ze správní rady nadace zná,  a vidí, jak náš příspěvek je pro obdarovaného velkou pomocí.

Je pro vás důležité podávat pomocnou ruku ostatním?

Myslím, že je to něco, co vlastně pomáhá mně. Ve chvíli kdy pomáháte druhým, tak ta činnost pomáhá vlastně vám, stane se součást vašeho života, obohacuje Vás, sdílíte radost z pomoci. Ono není důležité, kolik peněz posíláte, ale  chuť pomáhat.

 

Prev Projekt Knihy do domova důchodců
Next MAP – Místní akční plán vzdělávání

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment