Zlatý Paleček na Slovensku

Zlatý Paleček na Slovensku

Dětský pěvecký sbor Paleček z naší hornopočernické ZUŠ slaví svůj první zahraniční úspěch!

ZUŠ – Ve dnech 8. 6. – 11. 6. jsme se zúčastnili Mezinárodního sborového festivalu v Bratislavě, kde jsme v konkurenci sborů všech věkových kategorií z různých zemí Evropy vyhráli zlatý diplom s nádherným ziskem 95 bodů ze 100.

Do Bratislavy jsme vyrazili po pečlivé přípravě, zkoušení, nacvičování během zkoušek v Praze. Připravili jsme si nejen program na soutěžní vystoupení, které proběhlo v krásném Zrcadlovém sále v Primaciálnom paláci, ale i další písně na koncert v Hudební síni Klarisky a duchovní repertoár na zahajovací koncert v Jezuitském kostele na Františkánském náměstí. Všechny koncerty měly úžasnou atmosféru, kdy jsme si užívali potlesk od ostatních soutěžících sborů. Atmosféra byla vskutku podporující.

Při samotném soutěžním vystoupení vládla napjatá nálada. Soustředění všech našich zpěvaček bylo přímo hmatatelné a povedlo se! Zpívali nádherně a paní sbormistryně byla pyšná!

Porota pracovala taktéž v mezinárodním složení a vážíme si jejího pochvalného hodnocení, hlavně ocenění vynikající hlasové techniky našeho sboru.

V Bratislavě se o nás starali velmi dobře, bydlení v krásném hotelu Vienna House Easy bylo úžasné, hlavně snídaně si děti užily. Po vydatném jídle při obědě a večeři se nám ani zpívat nechtělo.

Moc se nám líbila i komentovaná prohlídka Bratislavy, většina našich dětí zde nikdy nebyla a paní průvodkyně nás obeznámila i se spoustou hudebních detailů pojících se k bratislavským památkám.

Pro děti, paní sbormistryni Šárku Mistrovou a klavíristku Martinu Hudáčekovou byla účast na festivale velmi obohacujícím zážitkem jak po stránce umělecké, kdy možnost slyšet tolik různých sborů a rozmanitých písní dodává další inspiraci, ale i po stránce lidské, kdy se kolektiv dětí úžasně stmelil. Víme, že se na sebe můžeme spolehnout, a přátelství vzniklá u nás v Palečku jsou ta nejpevnější.

 

Šárka Mistrová, sbormistryně

Prev PROJEKT TRENÉŘI VE ŠKOLE
Next Začátek nového školního roku