ZPÍVÁNÍ PRO DĚTI ON-LINE S ROKYTKOU

ZPÍVÁNÍ PRO DĚTI ON-LINE S ROKYTKOU

Počernický dětský sbor ROKYTKA právě slaví pět let své existence! Je nám líto, že si kvůli současné koronavirové situaci nemohly děti při této příležitosti zazpívat společně s Bohemian Symphony Orchestra Prague (BSOP) v Obecním domě, jak bylo plánováno. Koncert musel být přeložen a my pevně doufáme, že se to nakonec podaří na podzim.

rokytkapraminek_panorama

Ale přesto, že jsou nyní školy zavřené a nemohou probíhat ani zkoušky sboru, nic nám nebrání zpívat si doma! Na webu Rokytky jsme proto otevřeli ZPÍVÁNÍ ONLINE a každý týden zde uveřejňujeme výuková videa s hravým rozezpíváním, písničkami s obrázky nebo pohybem a další aktivity. Děti tak mají možnost zpívat v teple domova jako s námi na zkoušce, naučit se něco nového nebo se jen tak potěšit hudbou. Ohlasy rodičů jsou velmi milé a nás těší, že se jim aktivita líbí.

Díky internetu si mohou naše hodiny vyzkoušet i děti, které k nám do sboru nechodí. Každé sborové oddělení má aktivity přizpůsobené svému věku: Beránci (3 – 6 let), Pramínek (předškoláci – 4. třída ZŠ), Rokytka (starší školáci).

rokytka_beranci_promo

Pokud tedy doma máte malého zpěváka nebo zpěvačku, můžete jim pustit naše videa a nahrávky, aby se s námi učili nové písničky, zatancovali si nebo si zpívali jako opravdoví zpěváci s klavírním doprovodem. Vše najdete na www.sbor-rokytka.cz nebo na našem Facebooku – www.facebook.com/sborRokytka.

Pokud by se dětem zpívání líbilo, budeme rádi, když k nám najdou později cestu i osobně. Dnes ještě nevíme, jak bude vypadat situace v červnu, ale pokud to bude jen trochu možné, proběhne zápis do sboru a případně ukázkové hodiny, o kterých Vás budeme informovat na plakátcích a letácích nebo prostřednictvím Mumraje, kde probíhají sborové zkoušky pro děti z Horních Počernic.

Přeji všem příznivcům sboru a Vám, čtenářům e-Zpravodaje, abyste toto období přečkali ve zdraví!

Budeme se těšit na setkání při nějaké naší akci v příští sezóně.

rokytka_spolecna

Zuzana Celerýnová

sbormistryně přípravných oddělení Rokytky

Prev Nový plán uvolňování opatření
Next Otevření knihovny