Zpravodajství z Chodovické

Zpravodajství z Chodovické

SAMSUNG CAMERA PICTURES

První stupeň na lyžích

Vyznavači sjezdového lyžování z I. stupně FZŠ Chodovická se 22. 1. – 27. 1. 2017 zdokonalovali ve svých dovednostech na Šumavě – Zadově. Sněhové podmínky byly naprosto ideální. Jak hodnotili pobyt účastníci? „Lyžařský výcvik se mi moc líbí. Každý den chodíme dopoledne i odpoledne lyžovat. Na svahu hrajeme hry nebo zkoušíme různá cvičení. Všichni děláme chyby, ale neustále se zlepšujeme. Jsou tady dobří instruktoři, neustále nás učí něco nového. Během dne nás filmovali a večer jsme si prohlíželi videa, abychom věděli, co máme zlepšit. Je tu opravdu dobrá zábava, rozhodně všem doporučuji.“

Lyžák 7. B

Už tradičně se 7. sportovní třída vypravila v polovině ledna na Benecko, aby si zde splnila týdenní lyžařský výcvikový kurz. Krom sjezdových lyží si děti vyzkoušely snowboardy, běžky, a dokonce zvládly i biatlonový závod.

Futsalový turnaj

S pololetním vysvědčením je u nás ve škole tradičně spojen futsalový turnaj. Letos se konal již po čtvrté. Za každý ročník 2. stupně nastoupil do soubojů o zlato jeden smíšený tým. Velkým favoritem byl tým učitelský. K velkému nadšení žáků byl však poražen týmem 9. ročníku. Vítaným zpestřením turnaje bylo taneční vystoupení žáků 7. B.

chodovicka_3

Halový pětiboj OVOV

Prvního února se v nové hale “JEDENÁCTKA” na Chodově konal OVOV halový pětiboj. Náš tým se pod dohledem olympioniků, např. Šárky Kašpárkové, Denisy Rosolové či Davida Svobody, umístil na nádherném 2. místě z 36 škol celé Prahy. Mezi jednotlivci uspěla ve své kategorii Lucie Poppelová na 2. místě a Láďa Matouš, který získal bronz. Gratulujeme.

Kultura

Ale žijeme nejen sportem. V pondělí 30. ledna zhlédli žáci 2. stupně obnovenou premiéru filmu Kytice, ve kterém ožívají postavy Erbenových balad. Hned ve čtvrtek 2. února čekal žáky 9. ročníků příběh mladých milenců v době 1. světové války, dramatizace novely Petr a Lucie francouzského spisovatele R. Rollanda v hornopočernickém divadle. Druháčci se v pondělí 20. 2. zúčastnili představení z cyklu „Návštěva v opeře“ a čtvrťáci byli nadšeni z dramatizace Čapkových „Devatera pohádek“ v divadle Gong.

Svá želízka v ohni jsme měli a máme i ve výtvarné soutěži „Zima“, kterou vyhlásil úřad MČ Prahy 20, a v obvodních kolech olympiády v českém jazyce, zeměpisné a dějepisné olympiády. Děkujeme všem zúčastněným za pěknou reprezentaci školy. Téma přátelství a vzájemné spolupráce tvořilo hlavní rámec činnosti školní družiny v uplynulém období. Děti se zaměřily na vzájemné poznávání a spolupráci. Každé oddělení školní družiny připravilo pro své spolužáky zábavné odpoledne plné her.

pedagogové FZŠ Chodovická

Prev Investice na přání
Next Cedule upozorní na honitbu

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Comment